Puslapio žemelapis

Orai Vilniuje
Orai Kaune
Orai Klaipėdoje
Jaukai

Kartais paviršinis jaukas sunkinamas ir stovinčiame vandenyje. Taip daryti patartina tada, kai kuojos, raudės ar karšiai maitinasi viduriniuose sluoksniuose. Toks jaukas, tik atsitrenkęs į vandenį, suyra ne visiškai, bet skleidžiasi leisdamasis į dugną. Susidaro savotiškas jaukinimo stulpas.

Keičiant molio kiekį, paviršinis jaukas gali veikti įvairiai. Jaukas gali suirti pačiame vandens paviršiuje, leisdamasis gali sudaryti stulpą, besitęsiantį nuo vandens paviršiaus iki pat dugno, jei tik žūklės gylis nėra per didelis (ne daugiau nei 2 m).

Išsisklaidantys jaukai

Jei žuvys maitinasi prie dugno, tai ir jaukas turi būti prie dugno. Tačiau ne visada ant dugno gulintis jaukas veikia efektyviai. Jei jauko rutulys įsminga į dumblą ar pasislepia tankiame žolių kilime, tai – žuvis jis vilioja gana prastai. Todėl jei žūklės vietos dugnas minkštas, dumblėtas ar gausiai apžėlęs, patartina jaukinti vandenyje besiskleidžiančiais jaukais. Šis jaukas pagamintas iš stambesnių komponentų nei paviršiniai jaukai, nesuformuoja ir tokio tankaus debesėlio. Tokio jauko rutuliai turi suirti arba atsitrenkę į paviršių, arba leisdamiesi gilyn. Išsisklaidančių jaukų bazė taip pat pagaminta iš stambių produktų.

Į jaukus nedideliais kiekiais galima įdėti klijuojamųjų arba kvapniųjų medžiagų. Neblogai, jei į juos pridedama produktų, kurie vandenyje neskęsta arba lėtai kyla į vandens paviršių.