Puslapio žemelapis

Orai Vilniuje
Orai Kaune
Orai Klaipėdoje

Spiningas

Spiningas – mėgėjiška ir sportinė žūklė. Dažniausiai spiningaujama su dirbtiniu masalu (blizgės, sukriukės, guminukai ir t. t.), bet jį galima pritaikyti ir naudoti kitiems žūklės būdams. Meškerės ilgis būna nuo 1,5 m iki 3-4 metrų ilgio. Būna vadinamieji specializuoti spiningai, skirti tam tikriems masalams mėtyti (pvz., Jig tipo, „džiginiai“ – žvejybai su guminukais, arba feeling tipo spiningai – žvejybai su labai plonu valu ir mažyčiais mikromasalais).

Vienas mėgiamiausių žvejybos būdų yra gaudymas spiningu. Spiningu žvejojamos stambiosios ir plėšriosios mūsų vandenų žuvys. Žvejyba spiningu – tai sugebėjimas blizgančiu metalinės skardos gabaliuku ar guminiu masalu, prie kurio įtaisytas kabliukas, pagauti žuvį.

Reikia pasakyti, kad, žvejojant spiningu, reikia ne vien sportinio patvarumo, praktinių įgūdžių, bet ir teorinio pasiruošimo. Gaudymas spiningu yra aktyvus žvejybos būdas, nes spiningistas nuolat juda: apeina upes, tvenkinius ir ežerus, ieškodamas ne vien žuvų mėgiamų vietų, bet ir patogių vietų spiningui užmesti. Jis irstosi laiveliu, išmaišo visus ežerų pakraščius.

Pastaraisiais metais spiningo sporto mėgėjų mūsų šalyje labai pagausėjo. Žvejyba spiningu reikalauja ne vien sumanumo ir vikrumo, bet ir labai geros užmetimo technikos, kad masalas kristų be didelio triukšmo į iš anksto numatytą vietą. Netvarkingas ir neatsargus pliauškinimas skersai ir išilgai vandens baseino neduoda laukiamų rezultatų ir žvejui susidaro įspūdis, kad tuose ar kituose vandenyse nėra žuvies.