Lietuvos žuvys - Apie žuvis.lt žvejų svetainė

Puslapio žemelapis

Orai Vilniuje
Orai Kaune
Orai Klaipėdoje
Jaukai

Paviršiniuose jaukuose būna nemažai įvairiausių kvapniųjų medžiagų, nuo kurių labai priklauso jauko efektyvumas.

Pateikiame keletą paviršinių jaukų receptų, kuriuos rekomenduoja užsienio meškeriotojai:

1. Paprastas pigus paviršinis jaukas. Vienam sauso mišinio kilogramui pagaminti reikia: 0,5 kg labai smulkiai sutarkuoti ir persijoto batono, 0,5 kg kukurūzų miltų, kvapniųjų prieskoninių priedų, pvz., migdolų, žemės riešutų aliejaus ar pan.

2. Labai efektyvus, tačiau brangus ir pakankamai sudėtingas jaukas. Vienam sauso mišinio kilogramui pagaminti reikia: 0,3 kg gerai iškaitinto biskvito, 0,3 kg kukurūzų miltų, 0,25 kg gerai iškaitinto tarkuoto batono, 0,1 kg smulkiai maltų ir iškaitintų sėmenų, 0,05 kg kakavos.

Be abejo, parduotuvėse galima nusipirkti it gatavų paviršinių jaukų. Jei tai itališkas jaukas, ant jo bus užrašas “Alborella”, jei prancūziškas – “Alblettes” arba “Friture”, ant jauko gali būti ir angliškas užrašas “Bleak” (t.y. aukšlė). Visi šiais žodžiais pažymėti jaukai yra skirti aukšlių ir kitų vandens paviršiuje besimaitinančių žuvų žūklei.

Apskritai visi paviršiniai jaukai yra žymimi žodžiu “Surface”, o jaukai, sukeliantys didelį debesėlį, - “Clould”. Visi firminiai šio tipo jaukai turi gana stiprų kvapą ir juos galima maišyti su baziniais jaukais santykiu 1:1. Jei dėl finansinių sumetimų norisi padidinti bazinio jauko kiekį, tada reikia papildomai pridėti kvapų.