Lietuvos žuvys - Apie žuvis.lt žvejų svetainė

Puslapio žemelapis

Orai Vilniuje
Orai Kaune
Orai Klaipėdoje

Ūsorius

Ūsorius, (lot. Barbus barbus)

Ūsoriaus kūnas: kūnas pailgas, apvalus, be dėmių arba jos yra , mažos, rausvos spalvos. Šonai ir nugara žalsvi, pilvas šviesus. Burna apatinė, pusmėnulio formos; jos priekyje yra pora ilgesnių ūselių, o kampuose – pora trumpesnių. Nugarinio ir uodeginio pelekų kraštai tamsūs, kiti pelekai šviesesni, rausvos spalvos. Nugarinis pelekas aukštas, truputį įlinkęs; jo ketvirtasis spindulys yra ilgiausias, kietas ir dantytas. Uodeginis pelekas giliai įkirptas. Analiniame peleke yra penki minkštieji spinduliai. Kūnas padengtas palyginti smulkiais, pailgos formos žvynais. Žuvis iki 80-90 cm ilgio, svoris – 4,0-4,5 kg.

Paplitimas: Ūsoriai yra paplitę vidurinėje Europoje. Lietuvoje gyvena Nemune, Neryje, Žeimenoje.

Nerštas: Neršia gegužės – birželio mėnesiais ten, kur stipri srovė, smėlėtas ir žvirgždėtas dugnas. Ikrelius leidžia dalimis. Ikreliai prilimpa prie akmenų, bet greit būna nuplaunami ir vystosi ant dugno. Neršto metu ikrai, o kai kurie autoriai tvirtina, kad taip pat ir kepenys bei žuviena, yra nuodingi.

Lietuvoje dažna žuvis, paplitusi upėse. Paprastai sugaunama 50-60 cm ilgio ir 2-3 kg svorio. Prieš nerštą ikreliai nuodingi.

Žvejyba: ūsorius meškeriojamas sraunios upės pagrindinėje tėkmėje, ypač ten, kur dugne yra akmenų, žvyro, žvirgždo, susigulėjusio smėlio.